Informatyka 2011

Forum studentow kierunku Informatyka

Ogłoszenie


Prosze wszystkich studiujacych kierunek Informatyka o rejestracje :)


Aktualny adres forum to:

www.informatyka2011.pun.pl

Forum jest zamkniete dla studentow kierunku. Wszystkich gosci zapraszamy do kategorii Public.

Karol


#1 2011-10-04 19:14:36

 KarolSowa

Administrator

Skąd: Krakow
Zarejestrowany: 2011-10-04
Posty: 51
Punktów :   
Grupa: L10/A5
WWW

Nowe forum

Witam wszystkich na nowym forum dla kierunku Informatyka, rocznik 2011


Prosze o udzielanie wszelkich uwag i sugestii w tym temacie.

Forum czeka jeszcze wiele modernizacji


Karol


Pozdrawiam,
Karol Sowa

Offline

 

#2 2011-10-05 11:39:02

Wiktorg

Gość

Re: Nowe forum

Pasowałoby wprowadzić jakąś identyfikacje nowych użytkowników, by prowadzący bądź inne niepowołane osoby tu nie zaglądały Na początek wystarczy podawanie prawdziwych danych i sprawdzanie czy dane osoby rzeczywiście rezydują na listach grup. Ot taka mała propozycja z mojej strony, historia zna wiele przypadków gdy przez brak ostrożności studenci mieli sporo przykrości za to co napisali

 

#3 2011-10-05 14:31:56

 KarolSowa

Administrator

Skąd: Krakow
Zarejestrowany: 2011-10-04
Posty: 51
Punktów :   
Grupa: L10/A5
WWW

Re: Nowe forum

Wiktorg napisał:

Pasowałoby wprowadzić jakąś identyfikacje nowych użytkowników, by prowadzący bądź inne niepowołane osoby tu nie zaglądały Na początek wystarczy podawanie prawdziwych danych i sprawdzanie czy dane osoby rzeczywiście rezydują na listach grup. Ot taka mała propozycja z mojej strony, historia zna wiele przypadków gdy przez brak ostrożności studenci mieli sporo przykrości za to co napisali

Za jakis czas zostanie zamknieta rejestracja, nastepnie nastapi szczegolowa weryfikacja

- zostala dodana nowa grupa uzytkownikow - Studenci
- zostalo dodane dodatkowe pole o nazwie grupa w profilu kazdego uzytkownika

Piszcie kolejne pomysly


Karol


Pozdrawiam,
Karol Sowa

Offline

 

#4 2011-10-05 20:36:32

 JanuszPyzio

Student

status vix@aqq.eu
506501
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 46
Punktów :   
Grupa: L9 / A5
WWW

Re: Nowe forum

Może przenieśmy forum na własny serwer? Nie będzie tych upierdliwych reklam (przy założeniu, że nie blokujemy ich).
Dodatkowym atutem będzie możliwość pełnego logowania kto logował się i pisał (logi serwera).

W razie akceptacji pomysłu, mogę udostępnić miejsce na swoich serwerach i pomogę w przeniesieniu forum.


Internet? FajnyNet

Offline

 

#5 2011-10-05 20:43:43

 Bartłomiej Bożek

Student

3075106
Skąd: Kraków/Tarnów
Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 9
Punktów :   
Grupa: L1 / A1

Re: Nowe forum

a ja proponuje się zintegrować i iśc na wódke haha

Offline

 

#6 2011-10-05 20:51:07

 LukaszNiedospial

Student

Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 36
Punktów :   
Grupa: L10/A5

Re: Nowe forum

@JanuszPyzio
Już rozmawiałem o tym z Karolem. Na razie nie jest tym szczególnie zainteresowany. Co do hostingu to co, gdzie, jak? Kto miałby dostęp do logów? Jeżeli tylko Ty to co na wypadek Twojej ew. potencjalnej (itd.) absencji na uczelni i w Internecie? Na koniec powiedz jakie masz parametry, czy jest to tylko jakiś shared hosting, VPS czy może szarpnąłeś się na dedyka?

Ja mogę od siebie powiedzieć że mam konto na RootNode przynajmniej do marca 2012. Potem albo kontynuacja albo VPS.

Ostatnio edytowany przez LukaszNiedospial (2011-10-05 20:51:38)


"Real programmers don't comment their code.
It was hard to write, it should be hard to understand."

Offline

 

#7 2011-10-05 21:22:40

 JanuszPyzio

Student

status vix@aqq.eu
506501
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 46
Punktów :   
Grupa: L9 / A5
WWW

Re: Nowe forum

@LukaszNiedospial
Kwestia logów jest do ustalenia. Najlepiej byłoby, aby kilka osób (3-4 osoby) miały do nich dostęp.
Potencjalna absencja na uczelni jest możliwa, lecz w internecie już nie za bardzo... ponad 12h/dobę jestem online.

W chwili obecnej dysponuję kilkoma serwerami VPS.
Proc / Ram / Dysk / Transfer / Serwerownia
1. Xeon E5405 2.00GHz / 1024MB / 30GB / 250GB/mies / NEPHAX
2. Core2Quad Q8300 2.50GHz / 512 / 50GB / nolimit GB/mies / Własna-Kraków


Internet? FajnyNet

Offline

 

#8 2011-10-05 22:02:06

 LukaszNiedospial

Student

Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 36
Punktów :   
Grupa: L10/A5

Re: Nowe forum

Rozumie że wszystko stoi pod Linuchem, jeżeli można wiedzieć to jakie distro? Osobiscie polecam CentOS (nie nadaje się na desktopa, ale jak serwer sprawuje się całkiem fajnie), ew. FreeBSD jeżeli zależy Ci na wydajności w sieci.


"Real programmers don't comment their code.
It was hard to write, it should be hard to understand."

Offline

 

#9 2011-10-05 22:27:05

 JanuszPyzio

Student

status vix@aqq.eu
506501
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 46
Punktów :   
Grupa: L9 / A5
WWW

Re: Nowe forum

LukaszNiedospial napisał:

Rozumie że wszystko stoi pod Linuchem, jeżeli można wiedzieć to jakie distro?

Naturalnie, jedyny WinShit jaki posiadam to 7ka jako rezerwowy system używany raz od święta.

Oba serwery stoją pod Debianem:
1. Debian Lenny - OpenVZ (może tutaj za jakiś czas pojawi się CentOS)
2. Debian Squeeze - XEN


Internet? FajnyNet

Offline

 

#10 2011-10-05 22:37:40

 LukaszNiedospial

Student

Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 36
Punktów :   
Grupa: L10/A5

Re: Nowe forum

Nie najeżdżaj tyle na Windę bo w końcu mamy w sieci sporo stron na ASP.NET a na Linuchu tego nie postawisz. Grunt to równowaga.
Teraz jeszcze pytanko czy rozdzielasz jakoś zadania na te dwa serwery czy może każdy ma pakiecik Apache(/nginx)+PHP(+jakies inne języki)+*SQL?


"Real programmers don't comment their code.
It was hard to write, it should be hard to understand."

Offline

 

#11 2011-10-05 23:24:02

 JanuszPyzio

Student

status vix@aqq.eu
506501
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 46
Punktów :   
Grupa: L9 / A5
WWW

Re: Nowe forum

LukaszNiedospial napisał:

Nie najeżdżaj tyle na Windę bo w końcu mamy w sieci sporo stron na ASP.NET a na Linuchu tego nie postawisz. Grunt to równowaga.
Teraz jeszcze pytanko czy rozdzielasz jakoś zadania na te dwa serwery czy może każdy ma pakiecik Apache(/nginx)+PHP(+jakies inne języki)+*SQL?

Oba serwery są niezależne.
Pierwszy z nich jest serwerem produkcyjnym Apache2 + PHP 5.3.8 + MySQL + PostgreSQL + ...
Drugi to mój serwer developerski na którym testuję aplikacje i WebApp do wdrożenia na ten pierwszy.

W temacie Windowsów (szczególnie serwerowych) zawsze byłem krytyczny. Stron ASP.NET nie piszę, a język uważam za zupełnie zbędny.
O wiele szybciej i wygodniej możesz napisać stronę w Pythonie (Django) - jeśli nie próbowałeś to polecam zainteresować się.


Internet? FajnyNet

Offline

 

#12 2011-10-06 09:46:08

 KarolSowa

Administrator

Skąd: Krakow
Zarejestrowany: 2011-10-04
Posty: 51
Punktów :   
Grupa: L10/A5
WWW

Re: Nowe forum

Spokojnie Panowie

W ostatnim czasie az 4 osoby poruszyly temat zakladania nowego forum.


Jestem zdania, ze narazie powinnismy zebrac caly kierunek, a dopiero pozniej pomyslec nad ewentualna modyfikacja, zmiana forum.

Na samym poczatku polecalem wszystkim, aby zarejestrowali sie na nieoficjalnym forum calej uczelni. Pozniej zrobilem zamet zakladajac to forum, wyobrazcie sobie, co niektorzy pomysla jak dostana informacje, ze powstaje kolejne nowe forum ...

Proponuje narazie oszczedzic zamieszania innym studentom, najpierw zorientujmy sie, kto tak naprawde bedzie uczeszczal na kierunek, poniewaz sam wiem, ze jest sporo 'martwych dusz' w grupach


Pamietajcie o tym, ze instalacja, modyfikacja, obsluga nowego forum moze przerastac potrzeby kierunku.


Moje osobiste zalozenia forum sa takie:
- powinno byc aktywne, tzn studenci powinni z niego korzystac
- powinno dzialac szybko i sprawnie w roznych srodowiskach (lacznie z kompami na korytarzu, ktore dzialaja pod kontrola win95 i maja 256MB ramu )
- nie powinno wymagac duzej ilosci czasu na obsluge,
- powinno dzialac stabilnie, a hosting powinien byc zagwarantowany


Nie ukrywam, ze posiadajac FF z AdBlockiem nie zorientowalem sie, ze na pun.pl sa reklamy Mimo to, musicie przyznac, ze forum dziala b. szybko.


Bardzo doceniam wszelkie pomysly i oferty. Pamietajcie, ze to nie ja o tym decyduje tylko wszyscy studenci kierunku. Mamy wkoncu demokracje

Narazie proponuje zebac sie w calosc. Mamy zaledwie zarejestrowanych ~ 50 osob. Teoretycznie pozostalo jeszcze ~ 120.

Z drugiej strony, nie chce nikogo obciazac obowiazkami jak i kosztami z wiazanymi z prowadzeniem forum na 'wlasna reke'. Korporacje stawiaja na outsourcing


Karol Sowa


Pozdrawiam,
Karol Sowa

Offline

 

#13 2011-10-06 21:11:32

Bartosz Bociek

Student

Zarejestrowany: 2011-10-06
Posty: 24
Punktów :   
Grupa: L1

Re: Nowe forum

mialem robic ale jak powstalo to to nie do konczylem forum dla roku.

http://no.upkrk.rwbb.pl/

jesli ktos chce to moge dac admina do konczy dzialy i ustawienia i mozna smigac na serverze.

Server stabilny po godzinach 00:00 na doslownie 1min moze byc nie dostepny ze wzgledow na tworzone kopie zapasowe. Postawilem tam klasyczna phpbb3 ktora wg mnie idealnie sprawdza sie do tego typu for.

Offline

 

#14 2011-10-06 21:42:41

PawełKurlit

Student

Zarejestrowany: 2011-10-06
Posty: 31
Punktów :   
Grupa: L5/A3

Re: Nowe forum

Co do stawiana forum na jakimś prywatnym serwie:

Po co? Jeden racjonalny powód po co? Stawiając na jakiś bezpłatnym nie ma z tym zabawy, jest stabilnie, szybko, interfejsy można w niektórych typach modyfikować samemu, wyglądy zmieniać itp. Jedynie to po to aby mieć większą kontrole nad tym, ale tak naprawdę po co? Zmieni to coś, jak ktoś będzie miał większą kontrole itp? Będzie mógł grzebać w logach itp? Wątpię. Nie róbmy sztuki, dla sztuki, bo jesteśmy na infie, no bez jaj. Można to porównać do budowy auta mając karoserie. Wyjdzie drożej, straci się czas, gdzieś można się je***ć, a efekt będzie podobny jakbyśmy kupili nowe.

Miałem jeszcze trochę napisać, ale postanowiłem, że to wystarczy. W pełni zgadzam się z @KarolSowa.

Offline

 

#15 2011-10-06 22:05:13

Bartosz Bociek

Student

Zarejestrowany: 2011-10-06
Posty: 24
Punktów :   
Grupa: L1

Re: Nowe forum

akurat ja nie mam z tym zadnych problemow bo posiadam resellera wiec jedno konto ktore stworze sobie wiecej nie robi mi roznicy a zuzycie transferu na tego typu forach jest bardzo niewielkie.

ale co kto lubi mi to obojetne

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mt2destiny.pun.pl www.narutopojedynki.pun.pl www.creeperstyle.pun.pl www.cs-trawka.pun.pl www.kurpie.pun.pl